Skip to main content

Splošni nabavni pogoji Skupine Perutnine Ptuj ("Skupina PP")

1. SPLOŠNA DOLOČILA

Splošni nabavni pogoji Skupine PP veljajo izključno in v celoti za vse dobave oziroma montaže opreme, materiala, izdelkov (v nadaljevanju: blago) ali izvedbo storitev (v nadaljevanju: storitev), ki jih izvede dobavitelj, izvajalec oziroma prodajalec (v nadaljevanju: dobavitelj) na podlag pravnih poslov, v katerih je dogovorjeno, da se zanje uporabljajo Splošni nabavni pogoji Skupine PP.

Skupina PP (v nadaljevanju: družba) si pridržuje pravico, da v posameznem pravnem poslu določi posebne pogoje, ki v primeru tega pravnega posla veljajo pred Splošnimi nabavnimi pogoji. Navedeno velja tudi v primeru neskladja med določili posameznega pravnega posla in Splošnimi nabavnimi pogoji.

Splošni nabavni pogoji imajo prednost pred morebitnimi splošnimi in posebnimi pogoji dobavitelja oziroma jih izključujejo. Splošni in posebni pogoji dobavitelja družbo zavezujejo le v primeru izrecnega pisnega dogovora.

2. SKLENITEV IN SPREMEMBA PRAVNEGA POSLA

Pravni posli in njihove spremembe (aneksi) morajo biti sklenjeni v pisni obliki. Vse morebitne ustne dogovore mora družba potrditi v pisni obliki, sicer ne veljajo.

3. PRAVICE IN OBVEZNOSTI

Dobavitelj s sklenitvijo pravnega posla jamči, da izpolnjuje veljavne zakonske pogoje za opravljanje dejavnosti, ki je predmet pravnega posla.

Dobavitelj se s sklenitvijo pravnega posla zaveže, da bo dobavo blaga oziroma storitve izpolnil pravilno in pravočasno, s skrbnostjo dobrega strokovnjaka (gospodarstvenika) ob upoštevanju veljavne in zavezujoče zakonodaje in pravili stroke.

3.1. BLAGO

Dobavitelj se zavezuje, da bo družbi dobavljal blago:

  • ki izpolnjuje zahteve zakonodaje, ki velja za posamezno državo prodaje in zahteve veljavnih predpisov EU,
  • ki ustreza kakovostno/tehničnim specifikacijam blaga, dogovorjenih v posameznem pravnem poslu,
  • pakirano v predpisanih in za transport primernih embalažah,
  • nepoškodovano,
  • odpremljeno v transportnih vozilih, ki omogočajo vzdrževanje primernega okolja (temperatura, sterilnost, prevoz nevarnih snovi…), kadar to zahtevajo lastnosti dobavljenega blaga,
  • zaščiteno pred nepooblaščenim posegom in da se proizvaja, skladišči, pripravlja in natovarja v zavarovanih poslovnih prostorih in na zavarovanih območjih za natovarjanje in odpremo,
  • enakih lastnostih v okviru celotne pošiljke in nadaljnjih pošiljkah, ki sledijo,
  • označeno skladno z zahtevami zakonskih predpisov tako nacionalnih kot tudi EU predpisov za posamezno vrsto proizvoda in za posamezno državo prodaje blaga ter opremljeno s predpisanimi spremnimi dokumenti in oznakami (npr. varnostnimi listi, navodili, CE oznakami, garancijskim listom, seznamom pooblaščenih servisov, seznamom rezervnih delov…).

3.2. STORITEV

Dobavitelj se zavezuje, da bodo vse opravljene storitve:

  • opravljene skladno z zahtevami zakonodaje, ki velja za posamezno državo opravljanja storitve in zahtevami veljavnih predpisov EU,
  • izvedene s skrbnostjo dobrega strokovnjaka (gospodarstvenika), z uporabo ustreznih znanj in veščin, ki so potrebne za kakovostno izvedbo naročila,
  • opravljali strokovno usposobljeni delavci, ki so zaposleni pri dobavitelju,
  • skladne z veljavnimi predpisi in da bodo upoštevani vsi najsodobnejši standardi, ki zadevajo izvedbo storitve, kakor tudi vse posebnosti okolja,
  • opravljene z opremo, ki je v brezhibnem stanju in skladna z veljavnimi zavezujočimi predpisi stroke,
  • opravljene brezhibno in da bo dobavitelj prevzel polno odgovornost za opravljeno storitev po pravnem poslu, ne glede na to, ali bo dela opravil sam, ali bo posamezna opravila opravil s podizvajalci,
  • evidentirane in da bo za opravljeno storitev vodil vso potrebno dokumentacijo, ki jo bo (ali pa njeno kopijo) po opravljeni storitvi predal družbi.

3.3. OPUSTITEV OBVEZNOSTI S STRANI DOBAVITELJA

V primeru, da bi zaradi opustitve katere izmed obveznosti, določenih v točki 3.1. in 3.2. prišlo do kazenske, upravne in/ali odškodninske odgovornosti družbe, je dobavitelj dolžan družbi povrniti vse stroške, ki bi nastali zaradi plačila kazni, kakor tudi stroške zastopanja. Dobavitelj je dolžan povrniti tudi škodo, ki bi družbi nastala zaradi izpada proizvodnje, nemožnosti normalnega obratovanja ali izločitve dobavljenega blaga.

Navedena obveznost dobavitelja velja za čas trajanja pravnega posla in tudi po njegovem izteku, če se posledice opustitve dobaviteljevih obveznosti, ki prizadenejo družbo, nanašajo na ta konkretni pravni posel.

4. DOBAVA BLAGA / IZVEDBA STORITVE

Dobava blaga oziroma izvedba storitve mora biti opravljena v skladu s sklenjenim pravnim poslom.

Izročitev blaga se šteje za opravljeno, ko blago prispe na namembni kraj, ki je določen v konkretnem pravnem poslu in je s strani pooblaščene osebe družbe podpisana dobavnica oziroma, ko je storitev izvedena in je s strani pooblaščene osebe družbe podpisan primopredajni zapisnik ter so odpravljene vse morebitne pomanjkljivosti, ugotovljene pri pregledu izvedenih storitev oziroma morebitnem tehničnem pregledu. Izročitev blaga oziroma storitve vključuje tudi izročitev dogovorjene oziroma z veljavnimi predpisi in s temi Splošnimi nabavnimi pogoji predpisane dokumentacije.

V kolikor je s pravnim poslom dogovorjen tudi testni zagon in/ali poskusno obratovanje, se šteje izročitev blaga oziroma storitve za opravljeno po zagonu in uspešno zaključenem poskusnem obratovanju, kar se potrdi s podpisom primopredajnega zapisnika.

Dobavitelj se zavezuje, da bo družbo pisno in pravočasno obveščal o vseh okoliščinah, ki bi lahko vplivale oz. vplivajo na pravilno in pravočasno izpolnitev njegovih obveznosti. V primeru, da pride do okoliščin, ki vplivajo ali bi lahko vplivale na pravočasno izpolnitev obveznosti, se lahko stranki sporazumeta o določitvi novega roka dobave. Dobavitelj mora predlagati nov rok dobave takoj, ko postane jasno, da obveznosti ne bo mogoče izpolniti v prvotno dogovorjenem roku, pri čemer mora upoštevati vse dejanske okoliščine in interese družbe. Dogovor o novem roku dobave mora biti sklenjen v pisni obliki in potrjen s strani pooblaščenih oseb obeh strank.

V kolikor stranki ne dosežeta dogovora, je dobavitelj na zahtevo družbe še vedno dolžan izpolniti svojo pogodbeno obveznost, družba pa je upravičena, da dobavitelju zaračuna pogodbeno kazen v skladu s 6. členom teh splošnih pogojev.

V nobenem primeru družba ni dolžna sprejeti večjih količin dobavljenega blaga oz. večji obseg opravljenih storitev kot izhaja iz sklenjenega pravnega posla oz. iz potrjene naročilnice.

Obvezen podatek na vsaki dobavnici je številka nabavnega naročila. 

Dobavitelj se zavezuje, kadar to zahteva narava sklenjenega pravnega posla, da bo enkrat mesečno na dostavnem mestu prevzel in hkrati zamenjal blago, ki je predmet upravičene reklamacije ali pa mu je potekel rok trajanja, na lastne stroške. V primeru dobaviteljeve zamude glede prevzema blaga je dobavitelj družbi dolžan plačati stroške hrambe v višini 0,5 % vrednosti blaga za vsak dan zamude. Družba lahko tudi vrne blago na stroške dobavitelja.

5. PREHOD NEVARNOSTI UNIČENJA ALI POŠKODBE BLAGA

Nevarnost uničenja in/ali poškodovanja blaga preide na družbo v trenutku, ko je blago prevzeto v namembnem kraju, ki je določen v konkretnem pravnem poslu in je s strani pooblaščene osebe družbe podpisana dobavnica.

6. POGODBENA KAZEN

V kolikor dobavitelj ne izpolni svojih obveznosti ali jih ne izpolni v rokih, dogovorjenih v pravnem poslu ali v dodatnem roku, določenem s strani družbe, je dolžan plačati pogodbeno kazen v višini 0,5 % končne pogodbene cene oz. vrednosti posameznega naročila za vsak zamujen koledarski dan oz. vsak dan, ko svojih obveznosti ne izpolni, vse do končne izpolnitve svojih obveznosti.

Če bi zaradi neizpolnitve obveznosti oziroma zamude pri izpolnitvi družbi nastala škoda, večja od pogodbene kazni, družba lahko zahteva razliko do popolne odškodnine.

7. JAMČEVANJE

Dobavitelj jamči za kakovost in učinkovitost naročenega blaga oziroma izvedenih storitev, skladno z veljavno zakonodajo, če ni s posameznim pravnim poslom dogovorjeno drugače.

Dobavitelj se zavezuje, da bo po prejemu jamčevalnega zahtevka s strani družbe Skupine PP reševal vse morebitne reklamacijske zahtevke iz naslova opravljenih dobav blaga oziroma izvedenih storitev. Vse zahtevke bo dobavitelj reševal skladno z veljavno zakonodajo in bo spoštoval tudi vse zakonske roke. Dobavitelj mora napake odpraviti v roku, ki ga skupaj dogovorita družba in dobavitelj. Dobavitelj mora pričeti z odpravljanjem napak v najkrajšem možnem času, v nujnih primerih pa nemudoma. Če dobavitelj kljub pisnemu pozivu in postavitvi dodatnega roka za odpravo napak, v dodatnem roku ne odpravi napak, je družba upravičena dobavitelju zaračunati pogodbeno kazen iz točke 6. teh Splošnih nabavnih pogojev.

Družba si pridržuje pravico, da ob neodzivnosti dobavitelja ali v nujnih primerih, ugotovljene pomanjkljivosti odpravi sama ali s pomočjo tretje osebe. S tem povezane stroške v celoti bremenijo dobavitelja.

8. ODGOVORNOST IN ZAVAROVANJE

Dobavitelj odgovarja za škodo, ki nastane njegovim delavcem, družbi in/ali tretjim osebam in izvira iz njegovega dela in dela njegovih podizvajalcev, kot tudi njegovih obveznosti po pravnem poslu.

Dobavitelj mora imeti ves čas trajanja pravnega posla sklenjeno ustrezno zavarovanje, ki krije vsakršno škodo, ki bi utegnila nastati njegovim delavcem, družbi in/ali tretjim osebam v zvezi z opravljanjem njegove dejavnosti, dobavljenim proizvodom, opravljanjem storitev oziroma del, kot tudi škodo na obstoječem objektu in/ali obstoječi infrastrukturi družbe in/ali tretjih oseb. V primeru, da dobavitelj izvaja pravni posel s podizvajalci, morajo le-ti biti vključeni v zavarovanje kot sozavarovane osebe. Na zahtevo družbe mora dobavitelj izkazati pogoje po tem členu s predložitvijo uradne izjave/potrdila zavarovalnice ali kopije zavarovalne police, iz katere so razvidna zahtevana zavarovalna kritja. Stroške predmetnih zavarovanj ter plačila soudeležbe pri škodi (franšiza) nosi dobavitelj. Ne glede na zavarovalna kritja iz zavarovanj odgovarja izvajalec za škodo skladno z veljavno zakonodajo.

9. CENA

Cena se dogovori s posameznim pravnim poslom in vključuje vse davke in vse stroške dostave blaga oziroma izvedbe storitve, vključno z obveznostjo zavarovanja blaga do dostave družbi oziroma zavarovanjem opravljanja storitve, v kolikor za posamezen posel ni drugače dogovorjeno. Prav tako se s pravnim poslom dogovori višina rabata in druge ugodnosti.

Družba bo dobavitelju poravnala ceno za vsako pravočasno zaključeno ter potrjeno dobavo blaga v 60 dneh oziroma opravljeno storitev v 60 dneh po izstavitvi računa, če ni s posameznim pravnim poslom ali veljavno zakonodajo drugače določeno. Dobavitelj pošlje račun v elektronski obliki na e-naslov, naveden na vsakokratnem pisnem naročilu družbe, če to iz tehničnih razlogov ni mogoče, ga dobavitelj pošlje v pisni obliki na naslov sedeža družbe.

Dobavitelj bo za vsako opravljeno dobavo izdal račun. Račun se izda najkasneje v roku 5 delovnih dni od dobave, če ni s posameznim pravnim poslom drugače dogovorjeno. Obvezen podatek na računu je številka nabavnega naročila in/ali številka pogodbe, obvezna priloga računu pa dobavnica oziroma primopredajni zapisnik, podpisan s strani predstavnika družbe, s katero se potrdi dobava blaga oziroma opravljena storitev. Kot dokazilo izvedene storitve se lahko priloži k računu ali posreduje kontaktni osebi slikovno dokazilo.

V primeru, da je račun, ki ga dobavitelj pošlje, nepopoln, napačen ali je poslan kasneje kot v roku, določenem s predmetnim pravnim poslom, ga družba lahko zavrne in zahteva izstavitev novega, dobavitelj pa za tak zavrnjen račun ni upravičen zaračunati zamudnih obresti.

Če ni drugače dogovorjeno, se plačilo praviloma izvrši z nakazilom na transakcijski račun dobavitelja oziroma z medsebojno kompenzacijo. Na zahtevo družbe mora dobavitelj pristati tudi na večstransko kompenzacijo.

V primeru, da je družba v zamudi s plačilom izstavljenega računa, dobavitelj lahko zaračuna zamudne obresti v višini 50 % zakonske zamudne obrestne mere, veljavne v času zamude.

V kolikor je obveznost za plačilo na nedeljo, soboto ali drug dela prost dan, se plačilo računa izvrši prvi naslednji delovni dan.

10. PRENOS PRAVIC ALI TERJATEV

Dobavitelj ima pravico prenesti ali odstopiti pravni posel in/ali katerokoli pravico, vključno s terjatvami in obveznostmi po pravnem poslu ali listinah, sklenjenih oziroma izdanih v zvezi z njim na tretjega ob pogoju, da pridobi predhodno pisno soglasje družbe.

11. VIŠJA SILA

Če za stranko nastopijo okoliščine, ki pomenijo višjo silo, mora o nastopu teh okoliščin nemudoma obvestiti drugo stranko pravnega posla. Višja sila so izredne in nepremagljive okoliščine, ki jih ni bilo mogoče predvideti, se jim izogniti ali jih odvrniti in nastopijo po sklenitvi pravnega posla ter so zunaj volje ali sfere pogodbenih strank. Če pogodbena stranka ne obvesti nasprotne stranke o nastopu višje sile, izgubi pravico, da bi uporabila višjo silo kot utemeljitev, opravičilo ali podlago za uveljavljanje drugih pravic, ki bi jih sicer imela zaradi dogodka višje sile.

Dobavitelj mora ob nepredvidljivih okoliščinah, nastalih zaradi višje sile v okviru objektivnih možnosti dobaviti blago oziroma storitev družbi. Dobavitelj ima ob nastopu višje sile pravico do podaljšanja rokov za dobavo blaga oziroma storitev.

Družba ima pravico ob nastopu višje sile preklicati posamezno ali vsa dana naročila oziroma zmanjšati količino naročenega blaga oziroma storitve. Družba se zavezuje poravnati pogodbeno ceno za vse dobave blaga oziroma storitve, ki jih je dobavitelj izvedel do preklica oziroma zmanjšanja naročila s strani družbe.

V primerih, ko izpolnitev obveznosti ene stranke postane iz objektivnih razlogov nemogoča, preneha tudi obveznost druge stranke. V kolikor se zaradi nastopa oziroma trajanja višje sile ne da doseči namena pravnega posla, lahko vsaka od pogodbenih strank zahteva razvezo pogodbe.

Pravice pogodbenih strank, ki izhajajo iz nastopa višje sile, veljajo samo za čas trajanja višje sile. V kolikor višja sila traja več kot 30 dni, se stranki dogovorita o nadaljnjem izvajanju oziroma veljavnosti pravnega posla. Če se stranki ne bosta mogli sporazumeti, ima vsaka izmed strank pravico do enostranskega odstopa od pravnega posla s pisnim obvestilom drugi pogodbeni stranki.

12. POSLOVNA SKRIVNOST

Pravni posel z vso dokumentacijo, ki se nanj nanaša, se šteje za poslovno skrivnost. Pogodbeni stranki morata podatke o vsem poslovanju na podlagi pravnega posla ustrezno zaščititi in onemogočiti dostop do teh podatkov tretjim nepooblaščenim osebam. Odgovorne osebe pogodbenih strank so za izdajo podatkov, ki so opredeljeni kot poslovna tajnost, kazensko in odškodninsko odgovorne.

Pogodbeni stranki soglašata, da bosta pridobljene podatke uporabiti le za namene izvršitve predmetnega pravnega posla. Dolžnost varovanja pridobljenih podatkov zavezuje stranki tudi po prenehanju pravnega posla, in sicer za obdobje 5 let, razen če je s posameznim pravnim poslom dogovorjeno drugače.

Pogodbeni stranki soglašata, da podatke, opredeljene kot poslovno skrivnost ne bodo razkrile tretjim osebam. Izvzete so matične družbe, odvisne družbe, pridružene ali drugače skupaj obvladovane družbe, kakor tudi zaposleni v teh družbah, ki so zadolženi za pregled podatkov, ki so opredeljeni kot poslovna skrivnost.

13. OSEBNI PODATKI

Dobavitelj je dolžan zagotavljati varstvo osebnih podatkov v skladu z veljavno zakonodajo s področja varstva osebnih podatkov.

14. PROTIKORUPCIJSKA KLAVZULA

V kolikor pri pogajanjih ali ob sklenitvi pravnega posla kdo v imenu ali za račun ene pogodbene stranke predstavniku druge pogodbene stranke ponudi ali da kakršnokoli nedovoljeno korist z namenom, da pridobi posel ali sklene posel pod ugodnejšimi pogoji ali da opusti dolžni nadzor nad izvajanjem pogodbenih obveznosti, je pravni posel ničen.

Pravni posel je ničen tudi če gre za kakršnokoli drugo ravnanje ali opustitev, s katerim je pogodbeni stranki povzročena škoda ali je omogočena pridobitev nedovoljene koristi predstavniku pogodbene stranke, drugi pogodbeni stranki ali njenemu predstavniku, zastopniku, posredniku.

15. ODSTOP OD PRAVNEGA POSLA

15.1. NEBISTVENE KRŠITVE OBVEZNOSTI

V primeru nebistvenih kršitev obveznosti s strani dobavitelja, družba dobavitelja opomni na izpolnitev obveznosti. V kolikor dobavitelj v 8 dneh od opomina kršitve ne odpravi, lahko družba odstopi od pravnega posla brez odpovednega roka.

15.2. BISTVENE KRŠITVE OBVEZNOSTI

V primeru bistvenih kršitev obveznosti s strani dobavitelja lahko družba odstopi od pravnega posla brez predhodnega opomina na izpolnitev obveznosti in brez odpovednega roka.

Za bistvene kršitve pravnega posla se štejejo predvsem:

  • če dobavitelj zamuja z izpolnitvijo obveznosti več kot 5 dni,
  • če dobavitelj prekine izvršitev svojih obveznosti, brez pisnega soglasja družbe,
  • če dobavitelj ne dosega s pravnim poslom dogovorjene kakovosti (in količine) in je ne more vzpostaviti niti v naknadno določenem roku, ki ga določi družba,
  • če dobavitelj ne obvesti družbe o okoliščinah, ki vplivajo ali bi lahko vplivale na pravočasnost in pravilnost izpolnitve njegovih obveznosti do družbe.

15.3. OSTALI PRIMERI ODSTOPA BREZ ODPOVEDNEGA ROKA

Družba lahko odstopi od pravnega posla brez odpovednega roka tudi v primerih:

  • če je nad dobaviteljem uveden stečajni ali likvidacijski postopek ali postopek prisilne poravnave,
  • če postane dobavitelj po oceni družbe insolventen (tudi, če insolventnost ni bila ugotovljena s sodno odločbo) ali če družba lahko utemeljeno sklepa, da dobavitelj ne bo mogel izpolniti svojih obveznosti,
  • če dobavitelj preneha s poslovanjem,
  • če je bil proti dobavitelju izdan sodni nalog za plačilo dolgov ter so njegovi računi zaradi tega blokirani več kot 3 dni,
  • če po oceni družbe pride do takšnega negativnega razvoja v ekonomskem, pravnem ali kadrovskem položaju dobavitelja ali nastopijo druge takšne okoliščine, zaradi katerih bi družba prišla ali bi utegnila priti v bistveno neugodnejši položaj, ali ki bi močno omajale zaupanje družbe v dobavitelja in/ali njegovo sposobnost izpolniti obveznosti, oziroma ki bi utegnile kakorkoli ogroziti, otežiti ali onemogočiti izpolnjevanje dobaviteljevih obveznosti.

V primeru odstopa od pravnega posla iz zgoraj navedenih razlogov (točka 15.1., 15.2., 15.3.), bo družba prevzela že izveden predmet pravnega posla, dobavitelj pa bo družbi povrnil tudi vso nastalo škodo.

15.4. ODSTOP OD PRAVNEGA POSLA S STRANI DOBAVITELJA

V kolikor družba neopravičeno zamudi s plačilom več kot 10 dni in svoje plačilne obveznosti ne izpolni niti po dobaviteljevem pisnem opominu in določitvi naknadnega plačilnega roka, lahko dobavitelj odstopi od pravnega posla brez odpovednega roka.

15.5. SKUPNE DOLOČBE - ODPOVEDI

Če je pravni posel sklenjen za nedoločen čas, ga lahko dobavitelj ali družba odpove brez navajanja razlogov s trimesečnim odpovednim rokom.

Izjava o odpovedi oziroma odstopu od pravnega posla se drugi pogodbeni stranki pošlje pisno s priporočeno pošiljko. Morebitni odpovedni rok začne teči z dnem prejema odpovedi.

V primeru prenehanja pravnega posla iz kakršnegakoli razloga ostanejo v veljavi vse pravice in obveznosti pogodbenih strank, pridobljene ali nastale v času njegove veljavnosti, v kolikor pravni posel ali ti Splošni nabavni pogoji ne določajo drugače. Določba tega člena ne posega v nobene druge pravice, ki bi jih pogodbena stranka imela na podlagi veljavnih predpisov.

16. VELJAVNOST SPLOŠNIH NABAVNIH POGOJEV

Morebitna neveljavnost posamezne določbe Splošnih nabavnih pogojev ali pravnih poslov ne vpliva na veljavnost preostalih določb teh Splošnih nabavnih pogojev in/ali pravnih poslov, sprejetih na njihovi podlagi.

Nabavni pogoji veljajo za nedoločen čas oziroma do njihove spremembe.

O nameravani spremembi Splošnih nabavnih pogojev oziroma uveljavitvi novih Splošnih nabavnih pogojev bo družba obvestila dobavitelja z objavo na spletni strani https://perutninaptujgroup.com/ najmanj 14 dni pred predvidenim začetkom uveljavitve spremenjenih oziroma novih Splošnih nabavnih pogojev.

Ob napovedani oziroma objavljeni uveljavitvi novih ali spremenjenih Splošnih nabavnih pogojev lahko dobavitelj odpove veljaven pravni posel tako, da poda pisno izjavo o odpovedi pred predvideno uveljavitvijo novih oziroma spremenjenih Splošnih nabavnih pogojev, z odpovednim rokom 90 dni.

17. KONČNE DOLOČBE

Za razlago in presojo vseh določb teh Splošnih nabavnih pogojev, kakor tudi za urejanje razmerij iz vseh pravnih poslov, ki iz njih izhajajo, se uporablja pravo Republike Slovenije oziroma pravo, ki velja za posamezno državo v katero se blago proda oziroma v kateri se opravi storitev.

Pogodbeni stranki bosta sporazumno reševali spore iz medsebojnega pravnega posla, v primeru neuspeha pa pred stvarno pristojnim sodiščem v Mariboru.

Splošni nabavni pogoji Skupine PP so objavljeni na spletni strani https://perutninaptujgroup.com/ in veljajo od 1.11.2024 dalje. Splošni nabavni pogoji so dostopni javnosti v takšni obliki, da jih je mogoče shraniti, vendar ne spreminjati.

Deli objavo