Linija zaupanja Perutnine Ptuj je bila uvedena z namenom, da ima vsak zaposleni in partner podjetja možnost biti slišan, saj želimo vzpostaviti okolje, ki temelji na poštenosti, odprtosti in odgovornosti.
24/7
Linija zaupanja Perutnine Ptuj omogoča, da pridobite hiter odgovor podjetja na vprašanja, ki vzbujajo neodobravanje, dvome in skrbi, hkrati pa lahko preko Linije zaupanja podate svoje predloge in ideje v zvezi z etičnimi vidiki poslovanja podjetja.
Vse prijave in postopki
so vodeni v skladu z
Zakonom o zaščiti prijaviteljev
Linijo zaupanja uporabite, če
… potrebujete pomoč in zaščito družbe
… ste se srečali oziroma bili izpostavljeni neprimernemu ravnanju proti zaposlenim
… ste seznanjeni s kakršnimkoli neustreznim ravnanjem, goljufijo ali korupcijo
… imate vprašanja v zvezi z etičnimi vidiki poslovanja družbe
… imate predlog, kako nas izboljšati
Zaupanje
Skupaj z vami ustvarjamo okolje z najvišjimi standardi transparentnosti, podjetje, ki podpira svoje zaposlene, ceni ugled in stremi k najvišji stopnji etičnega delovanja.
Podjetje zagotavlja, da so vse zahteve in prijave obravnavane zaupno in da nihče ne bo preganjan ali podvržen kakšnim drugim ukrepom zaradi prijave na Linijo zaupanja.
Prijavo lahko podate anonimno ali posredujete svoje podatke, pri čemer je tudi v tem primeru vaša prijava zaupna in vaša identiteta ne bo razkrita.
Prijava je obravnavana zaupno tudi v primeru, če informacije podane v prijavi ni možno preveriti.
Pogosta vprašanja v zvezi z Linijo zaupanja:
Prijavi se lahko vsaka situacija, ki je videti neetična. To je lahko podkupovanje, goljufija, razširjanje zaupnih informacij, morebitno navzkrižje interesov, kraja, prirejanje poročil, neukrepanje sodelavcev ali vodstva, malomarnost do lastnine podjetja, neprofesionalen odnos ali neizpolnjevanje uradnih dolžnosti. Potrebno je prijaviti tudi psihološki pritisk ali ustrahovanje, poniževanje, obrekovanje, diskriminacijo zaposlenih, nevarne delovne razmere, morebitne kršitve človekovih pravic in okoljske kršitve.
Vsaka prijava se zabeleži in se prevzame v obravnavo o čemer mora biti prijavitelj obveščen. Prijavo obravnava pooblaščena oseba, ki poskrbi, da identiteta prijavitelja ostane nerazkrita. Za rešitev situacije se lahko, glede na vsebino prijavljene kršitve, imenuje ekipa, ki poskrbi, da se zadeva razreši. V primeru, da prijava zadeva poslovodstvo družbe se lahko preiskava odstopi v reševanje neodvisni tretji osebi. V primeru ugotovljene kršitve, bodo zoper kršitelja uvedeni ustrezni disciplinski postopki. Prijavitelj bo o poteku in ugotovitvah preiskave obveščen na način, kot ga bo sam predlagal (e-pošta, pisno z navadno pošto, telefonsko številko oziroma, v primeru anonimne prijave, preko Linije zaupanja). Proti prijavitelju ne bodo uvedeni nobeni ukrepi niti v primeru, če prijavljena kršitev ne bo dokazana.
Šteje se, da je prijava vročena na dan, ko je evidentirana v aplikaciji Linija zaupanja. V primeru, da prijava ne izpolnjuje pogojev za obravnavo, bo pooblaščena oseba prijavitelja v sedmih (7.) dneh seznanila o razlogih zaradi katerih prijave ne bo obravnaval. Obravnavo prijave je potrebno s pisnim poročilom zaključiti v treh (3.) mesecih od njenega prejema.
Podjetje zagotavlja anonimnost in zaupnost vseh prejetih sporočil. Nobena oseba ne sme biti podvržena nadlegovanju ali kakršnim koli drugim omejitvam oziroma povračilnim ukrepom zaradi podaje pritožbe. Podjetje zagotavlja, da prijavitelja, ki želi ostati anonimen, ni mogoče identificirati. Prepovedano je razkrivanje informacij o identiteti prijavitelja, kakor tudi vse podatke, na podlagi katerih se lahko posredno ali neposredno razkrije identiteta prijavitelja in druge podatke, navedene v prijavi o kršitvi. Dolžnost varovanja identitete ne obstaja le v primeru, če se prijavitelj strinja z razkritjem teh podatkov oziroma če je tako določeno v veljavni zakonodaji. Prepovedano je vsakršno razpravljanje o zadevi ali razkrivanje vsebine prijave tretjim osebam.